Pages Menu
Categories Menu

Klocki sposobem na zabawe

Klocki sposobem na zabawe

Klocki sposobem na zabawe

Jedną z klasycznych, ponadczasowych wręcz oraz uniwersalnych form zabawy dla milusińskich okazują się klocki. Ten wariant zabawowy jest niesamowicie popularny, bowiem od lat z pokolenia na pokolenie klocki przewijają się praktycznie przez każdy dom. To sprawia tym samym, że dzieciaki zawsze miały i zawsze będą miały zestaw przynajmniej podstawowych klocuszków, które będą mogły zręcznie układać, tworząc z nich rozmaite konstrukcje, obiekty, budowle, kompozycje.http://www.tbv.pl Dlaczego spośród aż tylu nowości, jakie występują obecnie na rynku zabawkowym oraz akcesoriów1) użytku dziecięcego przez tak szeroka masę czy to specjalistów, pedagogów, wychowawców, przedszkolanek a nawet i samych konsumentów to właśnie klocki cieszą się zdecydowanie największym zainteresowaniem? Skąd ich renoma i aż taka furora jaką się odznaczają? Wszystko to wynika z uniwersalności.

Klocki są proste konstrukcyjnie, ale jeżeli dziecko chwileczkę nad nimi posiedzi i dowie się co z czym się je, na czym polega zabawa tymi formami układanki, nie będzie trudności z tym, aby klocki stały się dla niego na tyle wciągające, że będą przysłowiowym zabójcą czasu. Trudno jest się odciągnąć od zabawy, która daje przecież tak szerokie możliwości twórcze. Wszystko zależy wyłącznie od stopnia kreatywności naszego maluszka, niczego więcej. Dzieciak odkrywa, że w tej zabawie nic nie jest mu narzucone i że to on sam dyktuje warunki, kreując tutaj: http://torby.pro/oferta/torby-biale-150-gm2 konkretne konstrukcje z klocków. Jest to idealne rozwiązanie dla maluchów w każdej grupie wiekowej, a także świetny wariant zarówno dla chłopców, jak i dla dziewcząt.

To zabawka, która bije rekordy popularności, bowiem ze względu na silne zróżnicowanie zestawów klockowych z racji różnorakich ilości ich elementów składowych i stopnia układania idealnie nadaje się do wszelkich przedziałów wiekowych. Zabawa klockami daje szereg pozytywów. Korzyści to między innymi rozwój wyobraźni, ćwiczenie koordynacji wzrokowej, sprawności manualnej, zdolności logicznego myślenia, skupienia, determinacji, cierpliwości itd.

Dziecko układające klocki dużo ładniej i sprawniej pisze. Poprzez zabawę klockami możliwe jest rozpoznawanie kolorów, kształtów, form, liczenie, logikę myślenia, zdolność myślenia przestrzennego itd.

Artykuł napisany przez: